Zizinél
vetítés van.
Nem, nem
híradót néz- hallgat, hanem a saját, különbejáratú, szemhéj mögötti moziját
figyeli lehajtott fejjel, amíg várja, hogy a forraló végezzen azzal a liternyi
vízzel, amit beletöltött.
Úgy
döntött, lefekvés előtt még iszik egy teát, meg a nagyobbik gyereknek is
csinálni kell, meg van fázva az is agyonra.
Hiába
mondja neki Zizi, hogy öltözzön fel, 15 évesen azt gondolja, úgyis jobban
tudja. Ráadásul az anyja is állandóan őt zargatja: „Kivan a dereka állandóan
annak a gyereknek! Mé‘ nem beszélsz vele? Mé‘ nem parancsolsz rá? Nem lesz
ennek jó vége, majd meglátod! Mer‘ mindent megengedsz neki!“
Hát akkor
majd meglátja. Úgyis az lesz a vége, hogy majd jól meglátja. Már nem is
válaszol, amióta rájött, hogy az anyjának ez fontos. Hogy ott legyen, hogy
elmondhassa. Hogy „megmondhassa“.
A forraló felől
nem jön semmi hang, pedig elég régen bekapcsolta már. Odamegy megnézni, be van
kapcsolva, de nem világít. Valaki megint kihúzta a konnektorból, biztosan
szendvicset csináltak. Bedugja, visszaül, másik mozi indul.
A múltkor
elment jósnőhöz. A barátnői lyukat beszéltek már a hasába, megunta,
bejelentkezett Igazlátó Jennyferhez, barátnői kedvencéhez. Volt ott minden,
csak fekete kakas vére nem.
Bár a szaga
mintha…
Majdnem
kitolatott, de a buli kedvéért ott maradt. És nagyon jól tette, mert igen régen
szórakozott ilyen jól.
Amikor
félrehúzta a műanyag gyöngyös függönyt, csörgött, csattogott az egész, olyan
volt, mintha nagyanyjáéknál lépett volna be a nyári konyhába . Ők légy ellen használták, itt nem tudott
rájönni, hogy miért. Odabent minden olyan volt, ahogy a nagy könyvben le van
írva: gyertyák által gerjesztett félhomály, kristálygömb üvegből egy horgolt
terítővel letakart kis kerek asztalkán, fekete macska, súlyos szőnyegek feltéve
falvédőnek. Szerencsére füstölő nem volt, mert akkor tényleg pánikszerűen
menekült volna, annyira nem bírja azokat a súlyos keleti illatokat.
Jennyfer kortalanul,
cuki, szétcsúszni készülő turbánban üldögélt a kis asztal másik oldalán, abban
az olcsó kimonó szerű köntösben, amit tizenévvel ezelőtt bármelyik kicióccó kínaiban
be lehetett szerezni. A hölgy vélhetően egy elegáns mozdulattal akart inteni
neki, hogy foglaljon helyet az asztal innenső oldalán, de beakadt a kimonó
ujja, így inkább csak egy béna „Na tedd le magad. Oda.“ jelzés lett belőle.
Elkezdődött
a hókuszpókuszos abrakadabrás priccéspruccos
igazlátás és jövendőmondás. Elvált szülőkről (nem váltak), sanyarú
gyerekkorról (ez se jött be) esett szó benne, a 8 gyerekkori költözésről, a
korán meghalt apáról, a szerető és gondoskodó nevelőapáról nem. Volt viszont
hosszas meditálás, univerzumhoz imádkozás, tenyérvizslatás, hümmögés.
Ő a maga
részéről csak az elfojtott röhögés apró
neszeit tudta hozzáteni a mutatványhoz, de szerencsére ez Jennyfert nem
állíthatta meg a lelki ámokfutásban.
Megkérdezte
Zizit, hogy milyen jóslást szeretne, mire ő azt felelte, beéri az igazsággal
is, a milyenség annyira nem fontos.
Jennyfer
majdnem megsértődött, de mivel a vendég még nem fizetett, inkább visszaöltötte fröccsöntött
műanyag mosolyát és felsorolásba kezdett:
van ugye a
tenyérjóslás, a kártyajóslás, a kristálygömbből jövendölés, a sors kiolvasása
csontokból (itt Zizi hangosan felröhhintett, de csuklásnak álcázta), a teából igazmondás, és még felsorolt vagy ötöt, amiket
megjegyezni is kár lett volna.
Legyen
akkor a teafű, és érdeklődve megkérdezte, hogy ehhez száraz egész tealevelet
használ, vagy leforrázott levelet, vagy hogy is megy ez.
Jennyfer
először gyanakodva nézett maga elé, majd valószínűleg úgy ítélte, nem a szakmai
titkait akarják ellopni, ezért visszakapcsolta tündöklő mosolyát és közölte,
hogy ehhez leforrázott és leszűrt szálas teát szokott használni.
Hozta is,
kiborította a kistányérra és belemélyedt. Úgy 10 percecskére. Utána teljesen
feldobta Zizit, hiszen igért neki királyfit fehér lovon, gazdagságot,
bölcsességet, egészséget, házat, autót, sikert, mámort, haverokat, bulit, és
fantát. Sok fantát.
Mondjuk azt
mondta, gyereket soha nem fog szülni, így el is gondolkodott, mit csinált akkor
ő 15 és 7 évvel ezelőtt és ki rendelt tőle reggel tejbegrízt vacsorára.
A jóslás
boldoggá tette. Igazán. Jót pihent, jól kikapcsolódott, és kapott rengeteg jó
jövendölést.
Azért a
végén megkérdezte, hogy azok az apró fehér izék és pelyhecskék mit jelentenek a
teafűben. Kapott egy komoly, nagggyon tudományos magyarázatot az időről, a
manifesztálódásról, az útelágazásokról…
Végre felforrt a víz, a forraló hangos
kattanással jelezte: „kész, végeztem, kikapcsoltam“.
Várt még
egy picit, azután leforrázta kedvenc teáját, hagyta állni az előírt 2-3 percig,
majd leszűrte. Érdeklődve megnézte a leforrázott, leszűrt ta füvet és mivel
meglátta benne az iőre, a manifesztálódásra és az útelágazásokra utaló apró
fehér izéket és pelyhecskéket, lefekvés előtt még tudományosan öntött egy kis
vízkőoldót a forralóba.
2 megjegyzés:
:-))) tetszett:-)
Már régen olvastam tőled "mesét":-)....
Kicsit sajnálom, hogy már nincs kedvem ilyesmiket irkálni...
Nagyon jó :):):)
Megjegyzés küldése