2014. szeptember 22., hétfő

skandiban csak a rejtvényt

Indulás előtt gondoltam, beuházok egy skandináv krimibe, mert gyanúsan egyre több van belőlük (1 esélyt megérdemel), mert szeretem a krimiket, mert Prágát semmi nem tudja elrontani, és mert kíváncsi vagyok.
De elolvastam, és rájötttem, hogy inkább egy mazochista hülye vagyok, vagy egyszerűen csak fogalomzavaros.
Nekem a krimi mindig a tiszta, logikus folyamatokról, bűnügyekről, okokról, okozatokról és ezek nyomozók, rendőrök, vagy Miss Marple általi felderítéséről szól. Persze vannak időnként benne misztikus dolgok, de ezekről a végéremindig kiderül, hogy szimpla megtévesztés.

Na de itt egy 60 éve meghalt kisfiú szelleme "felébred" ennyi év után, és visszatér bosszút állni gyerekkori kínzóin, mellesleg pszichohorror módon legyilkolássza az elhagyott kisváros elhagyott házának új lakóit és közben ijesztő üzeneteket irkál egy másik kisváros óvodájának falára, meg sms-eket küld nem létező eccerhasználatos mobilokról.

No ezt már baromira nem veszi be a gyomrom. :(

Az írója meg eddig gyerek-, és ifjúsági regényeket írt.

Fejlövést plíz!

2 megjegyzés:

Aliana írta...

Vajon milyenek lehettek azok a gyerek- és ifjúsági regények? Vagy inkább ne akarjam tudni?

Csillagvihar írta...

nem tudom, de engem már inkább nem érdekel :)