2015. november 13., péntek

morzsák

Süt a nap, megajándékoztam magam soron kívül 1 nap szabadsággal, a mosógép teszi a dolgát és most iszom a 2. kvm.
Szóval van egy kicsi időm és úgy gondoltam, mesélek. Lassan lehet, hogy csak magam magamnak, de még így is jó. :)

Ami a legfontosabb (és köszönöm az érdeklődést, meg jókívánságokat), apu már otthon van. A kórházban már másnapra jobban volt, némi kivizsgálásra bent tartották, bár, miután a szívével vannak gondok és folyamatosan kap gyógyszereket, kezelést, igazából csak alap vizsgálatok voltak. 1 hét után hazamehetett, most otthon pihen. A bátyám nagyon lelkes, kicsit talán túlságosan is, mert aput máris vinné kávézni, ettől anyám rendkívül ideges és ráadásul fáradt is.

Itt van Nesztor (Jöve) , vasárnap elhoztuk Bp-ről. Én hulla másnaposan, mert előtte végre újratalált unokatesóval  beszélgettünk egy kicsit fél éjszakát, és pálinkáztunk is, meg söröztünk. Tehettük, mert ott aludtam. Dé pedig szintén nagyon fáradt volt, mert ő meg haverokkal, barátokkal, ismerősökkel volt, csak ő legalább nem volt másnapos. A lényeg, hogy a kutty itt van. 3. nap reggel frankón lelépett, kihasznált úgy 5mp-nyi figyelmetlenséget. Azután 30 percen belül előkerült (éppen erre sétált és "befogtuk"), azóta ki-. és beállásnál szigorúan megkötve. Egyébként jó fej, barátságos, szeretetreméltó. Mondjuk mérete és kora, valamint fellépése miatt átrendezte a falka hierarchiáját. Egyelőre mindenki emészti az új pozícióját.

Olvasgatom a bejegyeket. Alianáét, Csikaszét, Cirnyóét, Macsekét, Goldenét, Alessiáét, beszélgetek Maniccal, Bosszal, blogokon ismeretlen nekem-ismerősökkel, és mindenütt szó van gyerekekről.
Kisebbek, nagyobbak, velük korosztályra jellemző gondok, boldogságok,.
És tudjátok rájöttem, hogy a történelem a gyerekeknél is igyekszik nagy vonalakban lekoppintani a régebbi dolgokat.
Az például simán előfordult, még általános iskolás időszakban, hogy telefonon kérték el barátok, barátok szülei a gyerekeimet, hogy elmehessen, ott aludhasson hétközben is, ne csak hétvégén.
És tegnap megint a kezembe kaptam a telefont a kéréssel, hogy ott aludhasson kivételesen hétköznap is a lányka.
Csak már nem szülő volt, nem is osztálytárs és nem is barátnő.
Időnként elgondolkodom azon, ki engedte meg nekik, hogy ekkorára nőjenek és egyáltalán mikor történt ez az egész...



Nincsenek megjegyzések: