2014. augusztus 3., vasárnap

tánc


Kell egy csapat :)

Ez a tanév volt a 7.
7 éve heti 2 edzés, nyári tánc tábor, fellépések, tv szereplés, versenyek, ritkán kudarcok, gyakrabban sikerek.
Nevetés, sírás, sérülések, fájdalmak, ügyelet, zúzódás, mozgás, ritmus, tánc, mosoly, cserék, lemorzsólódások, újak. Féltékenységek, rossz érzések, öröm a másik öröme miatt. Meg kellett küzdenünk érdektelen osztályfőnökökkel, és most van támogató osztályfőnök.
Nagy, életre szóló örömök, kapcsolatok, talán mindhalálig fájó problémák.
Olykor anyagi gondok, mert a "buli" nem olcsó.
Hozom-viszem. Hol én, hol apja, hol együtt. Hol csak Noémit, hol táncostársakat is, mert ők egy a csapat. Drukkolunk a másiknak a sikeres érettségiért, az óhajott felvételiért, vagy éppen együtt aggódunk, tehetetlenül együttérzünk, ha baj van. Tudom, hogy számíthatunk rájuk, az én gyerekemet is vitték már az ország másik végébe fellépni.
Várom már az ózdi társakat a fellépéseken, mert ott is vannak már látásból, vagy név szerint ismerős táncosok, anyukák, testvérek.
Hisztik nálam, hisztik nála.
Féltés, aggódás, már a "színpadi arcán" látom, mikor van jól, mikor rosszul. Mikor élvezi, mikor halálosan fáradt már.
Mindent összevéve repülünk. Én lélekben, ő néha valóságosan is a színpad felett.
Megnyert területi, városi, országos versenyek, és idén egy EB első, egy EB második helyezés és egy EB különdíj.
Ő 16 éves lesz most augusztusban, azt mondják, még előtte az élet. Szerintem máris benne van. És élvezi. :) Egy élmény.

3 megjegyzés:

Aliana írta...

:) Legyen neki még sokáig igazi élmény! :)

Macsek írta...

Olyan jó volt ezt most olvasni :-) Sok sok ÉLET-et még neki, élvezettel, élményekkel, érzelmekkel :-)

Spring írta...

Sok hasonló élményben volt részem,sok szép, kevésbé szép emlékek már csak. Addig csináltuk amíg akarták amíg örömüket lelték benne.