Beteg voltam, gyerek voltam, boldog voltam, szomorú voltam. És még van néhány ilyes.
De az anyaságnak nincs múlt ideje.
Mert olyan van, hogy anya leszek, és olyan is, hogy anya vagyok. És itt vége a sornak.
Mert olyan nincs, hogy anya voltam.
Bármi történjék is, aki anyává vált, az anya marad élete végéig.
Akkor is, ha felnőnek, akkor is, ha elmennek.
Akkor is, ha boldogítanak, akkor is, ha éppen szomorítanak.
Mindig.
És ez nagyon nehéz, és nagyon jó.
Zsoltár
Az anyák halhatatlanok.
Csak testet, arcot, alakot
váltanak; egyetlen halott
sincs közülük; fiatalok,
mint az idő.
Újra születnek
minden gyerekkel; megöletnek
minden halottal -- harmadnapra
föltámadnak, mire virradna.
Adassék nekik gyönyörűség,
szerelmükért örökös hűség,
s adassék könny is, hogy kibírják
a világ összegyűjtött kínját.
/Ratkó József/

1 megjegyzés:
:( ♥ Ez így van Csi...
Megjegyzés küldése