2014. január 23., csütörtök

magaddal lenni öngyógyítás

Mondjuk soha nem gondoltam, hogy én valaha Müller Pétert fogok ide tenni, de ennek nagy nagy igazságtartalma van.
A saját bőrömön érzem mostanság.

"Sokszor azért leszel beteg, mert keveset vagy egyedül, magaddal.
Másokkal lenni ugyanis feladat. Nemcsak öröm - de nagy munka is. Figyelni, alkalmazkodni, kifelé fordulni, odaadni. És van, amikor már nincs mit adnod. Ilyenkor már csak a tartalékodat emészted, s észre sem veszed, hogy szüntelen önvédelemben élsz." 
(Müller Péter)






2 megjegyzés:

Aliana írta...

Valóban nagy az igazságtartalma, azt hiszem, felírom ezt is a "mire kell kiemelten odafigyelnem az elkövetkezendő hónapokban"-listámra :)

Alessia írta...

Hüm... megpróbálom figyelmen kívül hagyni, hogy "ez" egy MP, és akkor tényleg... Amúgy szerintem ölég baj van azokkal az emberekkel, akik nem képesek egyedül lenni, mert mindig kell nekik valami inger, ami eltereli a figyelmet saját magukról.