Csibike bloggertárs régebben minden év végén legelt, vagyis összegyűjtötte az adott év „LEG”-jeit.
Ennek örömére (nem annak, hogy már nem csinálja, hanem annak, hogy ez eszembe jutott), most, a teljesség igénye nélkül összeszedem a 2013-as legjeimet .
És most tekintsünk el attól az aprócska ténytől, hogy egy anyának a legnagyobb öröm, és így kamaszkor körül a legnagyobb fájdalom a gyermeke(i).
A legnagyobb élmény: Barcelona. Úgy mindenestől. A tervezés, a repülés, a szállás, a város, az étel, és az italok is, az együttlét, a haladás, a megállás.
Az egész az „A” pillanattól a „Z” pillanatig.
A legnagyobb spirituális élmény: Ha már úgyis Barcelona, akkor a Sagrada Familia. Nem feltétlenül Isten miatt. Hanem a pillanat miatt, amikor a színek és a formák birtokba veszik, megcsavarják, felemelik, örömtáncoltatják a lelket.
A legkönyvebb: Alice Hoffmann: Galambok őrizői. Egyszerűen felejthetetlen még így, decemberben is. Ezért: http://csillagvihar.blogspot.hu/2013/06/galambok-orizoi.html
A legmegdöbbentőbb: Szintén egy könyv, ami a New York Times-nál az év könyve lett, Neil Gaiman: Óceán az út végén. Részben misztikum, részben felnőtté válás. Van egy csomó dolog, ami gyerekként természetes, úgy KELL, hogy történjen, felnőttkorra valami brutális „jézusom, ezt hogyan éltem túl ép lélekkel” emlékké válik. És csak hisszük, hogy ép lélekkel vészeltük át. Valójában csak az segít, hogy ha szeretet van, a gyereklelkünk szerencsére képes a gyógyulásra.
A legjobb ötlet: újra elkezdtem oroszul tanulni. Élvezem. A nyelvet, a tanárt, a társaságot.
A legrosszabb ötlet: csináld magad házfestés.
A legfájóbb: a veszteségeim. 2013-ban nem öregeket temettem, hanem a kortársaimat, barátaimat, velemfelnövőket. Túl fiatalok, túl fájók.
A legeseményebb: A nyári játékok alatt Hobo és bandája előadásában a Vadászat.
A legnagyobb hülyeség: abbahagytam a tornát.
A legfölöslegesebb információ: Egerben havi 38E+ rezsiért is lehet lakást bérelni.
A legjobban tetsző felismerés: továbbra sem vagyok birkásítható. Képtelen vagyok pártban, szervezetben gondolkodni, egyedül az értékrendem bír irányítani. Ami, ha nem is tökéletes, de van.
A legkellemesebb meglepetés: Ferenc pápa.
A legijesztőbb még mindig a medve. Mert ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medve. A medve megöl.

3 megjegyzés:
Medvementes boldog és szép Új évet neked és a szeretteidnek! :-)
A medvebocs is ijesztő? :)
Köszi Macsek! :)
Csibike, rendes helyen a medvebocs mellett mindig van egy medve. Ilyenformán ja. :)
Megjegyzés küldése